Վարդան Խաչատրյանն՝ Armenian Card-ի տնօրեն
ArCa-ն տեղեկացնում է, որ հունիսի 11-ին նոր գործադիր տնօրեն է նշանակվել Վարդան Խաչատրյանը, ով մինչ օրս ընկերությունում զբաղեցնում էր Ռիսկերի կառավարման տնօրենի պաշտոնը: Նշենք, որ մինչ այդ գործադիր տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնում էր Իշխան Մխիթարյանը։ Վարդան Խաչատրյանը Հայաստանի ֆինանսաբանկային համակարգում ունի երկար տարիների հարուստ փորձ: Աշխատելով շուրջ 15 տարի Կենտրոնական բանկում՝ նա զբաղեցրել է Վճարահաշվարկային համակարգի մասնակիցների վերահսկողության բաժնի պետի, Արտարժութային գործառնությունների վերահսկողության բաժնի պետի, Միկրոֆինանսական կազմակերպությունների վերահսկողության ծառայության կոորդինատորի, Ֆինանսական վերահսկողության վարչությունում Վարկային ռիսկի գծով մասնագիտացած վերահսկողի և մի շարք այլ պաշտոններ…
Կարևորելով մասնագիտական աճն ու զարգացումը՝ Վարդան Խաչատրյանը վերապատրաստվել ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Ավստրայի, Հոլանդիայի, Լյուքսեմբուրգի, Ֆրանսիայի և այլ երկրների կենտրոնական բանկերում և ոլորտի առաջատար ընկերություններում:
Armenian Card-ի Խորհրդի նախագահ Հովհաննես Խաչատրյանը նշել է.«ArCa-ն Հայաստանի համար ունի կարևորագույն ստրատեգիկ նշանակություն։ Այժմ ընկերությունը գտնվում է տրանսֆորմացիայի փուլում։ Համոզված եմ, որ նոր ռազմավարությամբ ու թիմով կստանանք սիներգիկ էֆեկտ՝ Հայաստանի վճարային համակարգը դարձնելով աշխարհի առաջատարներից մեկը»։
ArCa-ում նաև նշանակվել են վարչության նոր անդամներ՝ Ռուբեն Սաղոյանը՝ զարգացման տնօրեն, Հայկանուշ Հակոբյանը՝ գործառնական տնօրեն, Աղասի Վարդանյանը՝ տեխնոլոգիական տնօրեն, Աշոտ Վարդանյանը՝ ռիսկերի կառավարման տնօրեն։
Armenian Card-ը Հայաստանի ազգային վճարային ենթակառուցվածքն է, որն ապահովում է 2.5 մլն․ հաճախորդների և 100,000-ից ավել բիզնեսների անկանխիկ վճարումների կատարման գործընթացը։ Armenian Card-ի գործընկերերի էկոհամակարգում ներառված են ՀՀ առևտրային բանկերը և վճարահաշվարկային կազմակերպություները։

Вардан Хачатрян – новый директор Armenian Card
ArCa сообщает, что 11 июня новым исполнительным директором был назначен Вардан Хачатрян, который ранее занимал должность директора по управлению рисками в компании. До него пост исполнительного директора занимал Ишхан Мхитарян.
Вардан Хачатрян имеет многолетний опыт работы в финансово-банковской системе Армении. Работая около 15 лет в Центральном банке, он занимал такие должности, как начальник отдела контроля участников платежно-расчетной системы, начальник отдела контроля валютных операций, координатор службы контроля микрофинансовых организаций, специалист по контролю кредитных рисков в департаменте финансового надзора и другие.
Придавая важное значение профессиональному росту и развитию, Вардан Хачатрян прошел повышение квалификации в центральных банках и ведущих компаниях США, Германии, Австрии, Нидерландов, Люксембурга, Франции и других стран.
Председатель Совета директоров Armenian Card Ованнес Хачатрян отметил: «ArCa имеет важнейшее стратегическое значение для Армении. В настоящее время компания находится на этапе трансформации. Уверен, что с новой стратегией и командой мы достигнем синергетического эффекта, сделав платежную систему Армении одной из ведущих в мире».
Также в ArCa были назначены новые члены правления: Рубен Сагоян – директор по развитию, Айкануш Акопян – операционный директор, Агаси Вартанян – технический директор, Ашот Вартанян – директор по управлению рисками.
Armenian Card является национальной платежной инфраструктурой Армении, обеспечивающей процесс безналичных платежей для 2,5 млн клиентов и более 100,000 бизнесов. В экосистему партнеров Armenian Card входят коммерческие банки и платежные организации Армении.